Jeet Kune Do

Szanowni Państwo,

w 2019 roku minęła 46 rocznica śmierci Bruce’a Lee – człowieka który zainspirował mnie do obrania ścieżki życiowej związanej ze sportami walki którą podążam od 13 roku życia aż do dzisiaj. Chcąc odwdzięczyć mu się za to, uznałem że najlepszym sposobem na oddanie mu hołdu będzie głębsze poznanie jego filozofii życiowej oraz stworzonej przez niego sztuki walki – Jeet Kune Do.

Tak więc w 2017 roku po 33 latach treningów różnych sportów walki, postanowiłem zapoznać się z jego sztuką walki JKD. Efektem tego jest powyższy filmik który nagrałem w hołdzie dla „Małego Smoka”.

Mam nadzieję że pamięć o tym wyjątkowym człowieku przetrwa i że kolejne pokolenia będą interesowały się tym kim był i jak żył.

JKD trenuję przede wszystkim dla siebie i traktuję jako nowe doświadczenie z którego zapewne skorzystam w stworzonym przez siebie profilu walkowym – FCF Krav-Maga.

Pozdrawiam serdecznie wszystkie osoby które tak jak ja, zainspirowane „Wejściem Smoka” rozpoczęły treningi sportów i sztuk walki 😉

Pomysł i choreografia: Dariusz Waluś

Realizacja : Xbestcinema

Muzyka: Alan Bucki

UWAGA:

Wiem że w środowisku JKD trwają różne kłótnie i spory typu „czyje JKD jest prawdziwsze” itd. Nie interesuje mnie to, do żadnej organizacji nie należę i nikogo nie reprezentuję. Proszę mnie w żaden sposób w takie rozgrywki nie mieszać i się na mnie nie powoływać! Wszelkie kwestie sporne pozostawiam zainteresowanym i nie będę się w tych tematach wypowiadał.

Dziękuję